Office – tipy a triky

Častým problémem bývá ztráta schopnosti odeslat soubor kliknutím pravým tlačítkem mailem jako přílohu. V nabídce se pokliknutí na soubor – Odelsat jako – příloha pošty – nezobrazí mail s připojeným souborem. Chyba nastala ve vazbě MAPI, kterou ale snadno opravíte opravnou instalací MS Office. Klikněte na NastaveníAplikace, po zobrazení seznamu Aplikace a funkce vyhledejte položku Microsoft Office, klikněte na ni a na zobrazené tračítko Upravit.

Zobrazí se volba, ve které vyberte Opravit a Pokračovat.

Proběhne oprava celého systému, na konci budete vyzváni k restartu Windows, který nechte provést. Po naběhnutí operačního systému by měla být závada odstraněna.

Není možné otevírat odkazy kliknutím přímo z mailové zprávy, zobrazí se chyba „Zásady vaši organizace vám brání v dokončení této akce“.

V anglickém Office: “This operation has been cancelled due to restrictions in effect on this computer. Please contact your system administrator.”

Problém je možné odstranit nastavením Internet Exploreru jako výchozí prohlížeč, vyresetovat jeho nastavení, povolením odkazů v nastavení možností nevyžádané pošty. Pokud ale nic z toho nepomůže nebo jsou možnosti nastavení nedostupné, zkuste naimportovat tyto soubory do registrů operačního systému (x32 do 32bit Windown, x64 do 64bitových):
http://www.ctr.cz/sklad/restrikcemsie.zip