Microsoft Office 2007
Hlavní strana   |   Licenční průvodce   |   Historie Office

Word   |   Excel   |   PowerPoint   |   Outlook + BCM   |   Access   |   OneNote
Access 2007

Access 2007

Aplikace Access 2007 umožňuje rychlé a snadné sledování informací a vytváření sestav pomocí vylepšeného rozhraní a interaktivních možností návrhu, které nevyžadují důkladnou znalost databází. Začátek je snadný díky předdefinovaným databázovým řešením, která můžete měnit a přizpůsobovat podle svých měnících se potřeb. Můžete vytvářet a upravovat podrobné sestavy, které zobrazují seřazené, filtrované a seskupené informace, což usnadňuje rozhodování. Pro používání databázové aplikace Access není na rozdíl od konkurenčních řešení třeba instalovat serverovou část.
Propojení dat
PROPOJENÍ DAT


Snadné propojení dat s aplikací Microsoft Excel a webovými úložišti dat jako Microsoft SharePoint Services.
RYCHLÉ VYTVÁŘENÍ TABULEK


Rychlé vytváření tabulek v Access 2007 usnadňuje přímou práci v datovém listu za účelem vytváření a přizpůsobení tabulek. Můžete zadávat informace do datové buňky tak, jak jste zvyklí v aplikaci Excel. Při zadání nové hodnoty aplikace Access 2007 automaticky přidá nové pole a zjistí typ dat (například datum, číslo nebo text). Můžete dokonce vložit tabulku aplikace Excel do nového datového listu a aplikace Access 2007 sestaví všechna pole a automaticky rozpozná typy dat.
Rychlé vytváření tabulek
Připojení dokumentů
PŘIPOJENÍ DOKUMENTŮ


Možnost připojení dokumentů a souborů k databázi - k jednotlivým záznamům v úložišti dat můžete připojit více souborů, například fotografií, dokumentů nebo tabulek pro ještě snazší vyhledávání. Pokud soubor není v komprimovaném formátu, aplikace Office Access 2007 jej zkomprimuje automaticky, a zajistí tak úsporu místa na pevném disku.
INTERAKTIVNÍ NÁVRH FORMULÁŘŮ


Access 2007 je vybavena funkcí rozhraní návrhu formulářů WYSIWYG. Rozložení formuláře můžete navrhovat a měnit v reálném čase na obrazovce a při sestavování formuláře si prohlížet jeho rozložení. Díky rozhraní návrhu WYSIWYG můžete vytvářet formuláře velmi rychle a strávit díky tomu více času skutečnou prací a méně času problémy s navrhováním a formátováním.
Interaktivní návrh formulářů
Šablony
ŠABLONY


Nová obrazovka „Začínáme“ obsahuje řadu předdefinovaných databázových řešení. Tyto aplikace můžete začít používat ihned po instalaci produktu nebo je považovat za šablony a vylepšovat a upřesňovat je tak, aby pracovaly s typem informací, jež chcete sledovat, nebo způsobem, jakým je chcete sledovat. Tyto předdefinované aplikace vám mohou pomoci sledovat kontakty, události, problémy, aktiva, úkoly a další položky. Další šablony jsou k dispozici na webu Microsoft Office Online.
Licenční průvodce Historie Microsoft Office